Wydarzenia

Polskie Radio Program 2. Nowa Polska. Muzyka przestrzenna.

16 marca 2022, 22:00.

Ewa Szczecińska w audycji Nowa Polska na antenie Programu 2 Polskiego Radia zaprezentowała moje koncepcje muzyki przestrzennej oraz 3 utwory:

Drogi powietrza. Splątane echa (2016-2017) na flet kontrabasowy, klarnet kontrabasowy i zespół

Półskrzenie-półśnienie (2016-2017) na perkusję i fortepian

Trakt-akt (2021) na flet kontrabasowy, klarnet kontrabasowy, saksofon basowy i orkiestrę.

Zobacz więcej na: https://www.polskieradio.pl/8/8315/Artykul/2921000


Juror Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Art & Violence

10 marca 2022
Przyjąłem zaproszenie do jury Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Art & Violence. Przedmiotem konkursu był utwór na trio w obsadzie: instrument dęty drewniany, fortepian i perkusja o czasie trwania około 10 minut. Zgłoszony utwór powinien odnosić się do idei konkursu.
Przyznaliśmy I i II nagrodę oraz wyróżnienie. Utwory nagrodzone zostaną wykonane 1 kwietnia bieżącego roku w Willi Decjusza w Krakowie przez muzyków zespołu Spółdzielnia Muzyczna.


Juror 63. Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Bairda

14 lutego 2022.
Zostałem zaproszony do udziału w Jury 63. Konkursu Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich. Przedmiotem konkursu był utwór na głos wokalny i kwartet smyczkowy do tekstów Williama Shakespeare'a lub poetów polskich.
Zakwalifikowaliśmy 5 spośród zgłoszonych kompozycji do drugiego etapu konkursu. Utwory te zostaną wykonane podczas publicznego koncertu. Odbędzie się on w Warszawie późną wiosną tego roku. Po nim Jury podejmie decyzję w sprawie ostatecznego podziału nagród i wówczas ujawnieni zostaną laureaci konkursu.
Osobiście cieszę się, że wszystkie wybrane przeze mnie partytury znalazły potwierdzenie w decyzjach pozostałych Jurorów i weszły do drugiego etapu Konkursu.


30 października 2021 premierowe odtworzenie Warszawiatru online

Zamówiony przez "Warszawską Jesień" i napisany z myślą o dziecięcej publiczności 11. Małej Warszawskiej Jesieni Warszawiatr na dwa głosy wokalne, dwa fortepiany i perkusję, zostanie premierowo odtworzony w formie filmu online na facebooku i kanale youtube "Warszawskiej Jesieni". Od 6 listopada całość koncertu zawierająca 6 utworów współczesnych kompozytorów napisanych dla dzieci będzie dostępna w sieci na stałe.


25 września 2021, Trakt-akt prawykonany podczas finałowego koncertu 64. Warszawskiej Jesieni

25.09.2021, Trakt-akt, topodia na flet kontrabasowy, klarnet kontrabasowy, saksofon basowy i orkiestrę w rozmieszczeniu przestrzennym w skróconej wersji została prawykonana podczas finałowego koncertu 64. Warszawskiej Jesieni. Jest to drugi z zamówionych u mnie przez Festiwal utworów.

Utwór zabrzmiał w wykonaniu: Renaty Guzik - flet kontrabasowy, Michała Górczyńskiego - klarnet kontrabasowy, Bartłomieja Dusia - saksofon basowy oraz Orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Robertasa Servenikasa.

Nad amplifikacją instrumentów solowych czuwali prof. Barbara Okoń-Makowska oraz Michał Bereza.


19 września 2021 Premiera Warszawiatru podczas Małej Warszawskiej Jesieni

19.09.2021 W ramach Małej Warszawskiej Jesieni w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie odbyło się prawykonanie pierwszego z dwóch zamówionych u mnie przez 64. Warszawską Jesień utworów.

Warszawiatr na dwa głosy wokalne, dwa fortepiany i dwie perkusje oraz głosy publiczności ad libitum zabrzmiał w wykonaniu Joanny Freszel, Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik. Całość koncertu reżyserowała Anna Szawiel. Ona także wprowadziła publiczność w tytułowy charakter utworu w formie poprzedzającej wykonanie wspólnej zabawy.


02 czerwca 2021, “Technika kompozytorska. Idee i praktyka”: wykład dla studentów Instytutu Muzykologii UJ.

02.06.2021, Zostałem zaproszony do wygłoszenia wykładu online o własnej technice kompozytorskiej dla studentów Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.


24 marca 2021, Nad pustymi fotelami (według Egona Schielego): odtworzenie premierowe online

24.03.2021, w trakcie koncertu towarzyszącego sesji naukowej Synergia Brzmień w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie miało miejsce premierowe odtworzenie utworu Nad pustymi fotelami według Egona Schielego). In memoriam Andrzej Chłopecki i Krzysztof Droba. Utwór zabrzmiał w wykonaniu Wojciecha Kaszuby (trąbka piccolo) oraz Bartosza Gaudyna (trąbka).


9 marca 2021, Nad pustymi fotelami (według Egona Schielego) In memoriam Andrzej Chłopecki i Krzysztof Droba: nagranie przedpremierowe

9.03.2021, Wojciech Kaszuba i Bartosz Gaudyn dokonali w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie nagrania audio i wideo nowo powstałego utworu Nad pustymi fotelami (według Egona Schielego). In memoriam Andrzej Chłopecki i Krzysztof Droba na trąbkę piccolo i trąbkę.


21 listopada 2020, Flarea: wykonanie online

21.11.2020, 18:00 (GMT+1), online, Akademia Muzyczna, Audio Art Festiwal Kraków (audio.art.pl), Flarea w wykonaniu Fl:Ar.art duo.